Blog > Komentarze do wpisu

Cytaty pielgrzymkowe

Oto, po długiej przerwie kolejna garść cytatów z mojej książki:

 

"Wydawało mi się, że ta pielgrzymka - która była tylko którąś z kolei, a po niej nastąpiły dziesiątki następnych - zmieni życie na ziemi."

 

"Na pielgrzymce mniej więcej co dwie godziny są postoje. Wspaniała okazja, żeby zdobyć nowych znajomych i porozmawiać z już zapoznanymi. To jak przedłużone w czasie, wieloodcinkowe przyjęcie na świeżym powietrzu."

 

"Długo nie mogłem zasnąć w swoim namiocie, więc zacząłem czytać Ewangelię. Było w tym coś niesamowitego. W środku nocy, przy świetle księżyca, w szczerym polu. Czytałem na głos i przeżywałem. Czułem się nieziemsko, jak ktoś wybrany do czegoś wyjątkowego."

 

"Miałem zakorzeniony w psychice mechanizm, według którego cierpiącego musi spotkać nagroda, wybawienie - właśnie dlatego, że cierpi. Cierpiałem więc na maksa. To bardzo niebezpieczne myślenie pozbawione uzasadnienia. Logiczne tylko przy założeniu, że Bóg istnieje i może ulżyć cierpiącemu z litości albo chęci wymierzenia sprawiedliwości. Dopiero później zrozumiałem, że ucieczka w cierpienie to zła metoda rozwiązywania życiowych problemów. Boga nie ma i nie zlituje się nad tobą. Nawet jeżeli ktoś okaże ci współczucie to nie jest w stanie zmienić twojego losu."

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Sławomir Radomski

poniedziałek, 24 lipca 2017, slawekk1965

Polecane wpisy